İlçe Kaymakamımızın Başlangıcını Yaptığı   “BANA ÖRNEK OL OKU”   Projesi Etkinliği
     
                  İlçe Kaymakamımız Barış DEMİRTAŞ, ilçe Milli eğitim Müdürlüğü Seyfullah KAPLAN ile birlikte İlçemiz Şehit Yusuf ÖZMEN ilkokulu öğrencilerini BANA ÖRNEK OL OKU projesi kapsamında ziyarette bulundular. İlçe kaymakamımız çocuklara örnek olmak ve kitap okuma alışkanlığı kazandırmak üzere  proje kapsamında çocuklarla birlikte kitap okudular. Başlangıcını Kaymakamımızın yaptığı projeye ilerleyen zamanlarda idari amirler ve velililerle devam edilecektir.
 
                   İçerisinde internet hizmeti olan, dijital kitap içerikleri ile(e-kitap, z-kitap) zenginleştirilmiş, öğrenciye dilediği zaman destek verecek kütüphaneler geliyor. Z -kütüphane olarak tanımlanan, zenginleştirilmiş kütüphane kavramı okullarımızda hayat bulmaya başladı.
İncesu Şehit Yusuf ÖZMEN ilkokulunda faaliyete geçen Z-kütüphaneye çocuklarımızın ilgisi büyük.
 
Çocuklarımız burada zeka oyunları oynayarak hem eğleniyolar, hemde zihin jimnastiği yapıyorlar. Ayrıca Z-kütüphanemiz sadece çocuklara değil aynı zamanda yetişkinlere hitap ediyor.
İsteyen herkes buranın imkanlarından faydalanabilir, burada vakit geçirebilirler.
 
 Burada amaç  Z-kütüphane ile çocukalarımızı kitaplara yaklaştırmak, okullarımızı 7 gün 13 saat vatandaşların ve çocukların hizmetine açmak. Z-kütüphaneler rengiyle, deseniyle, ortamıyla çocukların merak edecekleri ve vakit geçirmek isteyecekleri çok güzel bir ortama sahip.
 
“BANA ÖRNEK OL OKU”  projesi kapsamında kurulan ve yoğun ilgi gören “Z-Kütüphane”, rengarenk tasarımı, bilgisayar ve internet kullanım imkanı, zeka geliştirici oyunları ve müzik eşliğinde kitap okuma ortamı ile tatilde de öğrencilerin vazgeçilmezi olacak.
Çocuklarımızın yaz tatilinde faydalı aktiviteler yapacakları, doğru bir şekilde vakit geçirecekleri yer sayısı çok az. Evde televizyon izleyerek, bilgisayar oyunu oynayarak ya da sokakta vakit geçiriyorlardı. Ancak Z-Kütüphanelerin oluşturulması ile çocuklar güvenli ortamlarda, vakitlerini kendilerine fayda sağlayacak aktivitelerle geçiriyorlar” dedi.
İsteyen herkes buranın imkanlarından faydalanabilir, burada vakit geçirebilir.”
 
Proje ile Öğrencilerin özgüvenlerinin artırılması, kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasını, düşünce ufuklarının geliştirilmesi, geniş bir görüş açısının sağlanması ve olayları inceleme yeteneği kazandırılması, kazandırılan geniş kelime dağarcığı sayesinde daha fazla kavram düşünebilmelerinin sağlanması, boşa geçecek zamanlarının olmadığı kavramlarının beyinlerine yerleştirilmesi zamanın en önemli bir unsur olduğunun ve bunun kitap okumak suretiyle bilgi dağarcıklarının en üst seviyeye çıkartılması hedeflenmiştir