İlçe Kaymakamımız Barış DEMİRTAŞ ;Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde başlatılan seferberlik kapsamında başlatmış olduğu  "Okuma Yazma Bilmeyen Kalmasın Eğitim Projesine" ilçe merkezindeki çeşitli okullarda ve ilçe köylerindeki okullarda başlanmış olup, okuma bilmeyenlere okuma yazma seferberliği kursu açıldı.Toplamda ilçemizden 182 kişi eğitime katılmış olup okuma yazma seferberliği kursunu başarıyla bitiren 1.grup vatandaşlara İlçe Kaymakamımız bu gayretlerinden dolayı tebrik ederek karnelerini verdi.okuma yazma kapsamında Ahmet Paşa Ortaokulunda hizmete giren kursun açılışında yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde başlatılan seferberlik kapsamında kendilerinin de ellerinden geleni yapmaya gayret gösterdiklerini belirtti.

         İlçe Kaymakamımız Barış DEMİRTAŞ;

        "Türkiye'de 2 milyon 800 bin okur yazar olmayan vatandaşımız var. Kayseri'de de 28 bin hanımlarda, 5 bin erkeklerde olmak üzere 33 bin vatandaşımız okur yazar değil. Bu vatandaşlarımız genelde 65 yaşın üzerinde. 33 bin vatandaşımız okur yazar değil.İlçe merkezimizde 182 kişi kursa katıldı.Bu anlamda kendilerine yardımcı olmak için güzel bir kurs açıldı. Kursumuz yıl sonuna kadar devam edecek.Kurs kayıtlarının 5 Mart'a kadar devam edecektir.

       " Okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımız ilk ve ortaokullarımıza, halk eğitim merkezlerimize müracaatlarını yapabilir." dedi.