İlçe Kaymakamımız Barış DEMİRTAŞ " Çocuğun Cinsel İstismarının Önlenmesine Yönelik Bilgilendirme" Konulu Panele Katıldı

            Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz Koordinesinde Çocuğun Cinsel İstismarının Önlenmesine Yönelik Bilgilendirme konulu panel düzenlendi.
İlçemiz Belediye Konferans Salonunda düzenlenen panele İlçe Kaymakamımız Barış DEMİRTAŞ,İlçe Belediye Başkanı Zekeriya KARAYOL, Aile ve Sosyal             Politikalar İl Müdürümüz Nevzat Özer, İlçe Emniyet Müdü...rü Mustafa BURUNSUZ, İlçe Jandarma Komutanı Serdar GÜNEK, daire amirleri, eğitimciler ve halkımız katıldı.
Paçılış konuşmasını yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Nevzat Özer, cinsel istismarın önlenmesi için öğrencilerin, eğitimcilerin ve velilerin bilinçlendirilmesine yönelik çalışma yaptıklarını belirterek velilere ve eğitimcilere cinsel istismarın önlenmesine yönelik broşür hazırladıklarını vurguladı.
         Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nevzat Özer panelde yaptığı konuşmada Bakanlık olarak cinsel istismarın önlenmesini önemsediklerini ve bu konuda kararlı çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Özer, '' Geçmiş yıllarda ailelerin çocuklarına ayırdığı zaman yaklaşık 4 saat iken 2018 yılında çocuklara ayrılan zaman sadece 24 dakikadır. Bu kadar az süre, çocukların aile bireyleri ile yeterince iletişim kuramamasına ve yeterince zaman geçirmemesine yol açmaktadır.''diye konuştu
          Konuşmalarından ardından psikolog ve emniyet yetkililerden oluşan panelistler cinsel istismarın önlenmesi hakkında bilgi verdi. Yaşanan cinsel istismar vakalarında en sık aile bireylerinin göze çarptığına dikkat çeken panelistler, " Çocuklara yapılan cinsel istismar, 'Unutur 'geçer' şeklinde aile arasında kapatılmaktadır. Cinsel istismar çocuklarda en büyük travmatik sebeplerden birisidir'' diye görüş bildirdiler .Oldukça yararlı geçen panelin ikinci ayağı okullarda yapılacak olup veliler bilgilendirilecek.